Ana Sayfa >  YAYINLAR

Elişi dergisi

zoomable
Ürün Kodu
:
Sayı-6
Stok
:
1
Fiyat
:
3,60
İndirimsiz
:
6,00
Adet
:

Elişi ve nakış severlerin gönderdiği çalışmalarından oluşan Elişi dergisine göstermiş olduğunuz ilgiden dolayı tüm takipçilerimize en içten teşekkürlerimizi sunarız.

Sizlerden gelen onlarca çalışmadan seçim yapmış olduğumuz projeler arasında, bu sayıda da yine ilginizi çekeceğini umduğumuz eserler yer alıyor. Yatak örtüsü takımlarından masa örtülerine, şömentablelerden panoya, yastıklardan kutuya, seccadeden sehpa örtüsüne kadar eviniz ve çeyiziniz için kullanabileceğiniz, değişik teknik ve malzemelerin uygulandığı çalışmalar sizleri bekliyor.

Bu sayımızda modern nakışların yanı sıra geleneksel Türk nakışlarından da örnekler bulabileceksiniz. Kapak modeli olarak da kullanmış olduğumuz, susma tekniği ile işlenmiş kilim desenli duvar askısı; pastel renkleri ilgi uyandıran Maraş işi şömentable, Türk işi tekniği ile işlenmiş ibrikli masa örtüsü, farklı ajurların kullanıldığı pembe tonlarında Antep işi masa örtüsü dergide yer alan geleneksel çalışmalardan bazıları.

Kurdele nakışı tekniklerinin kullanıldığı arplı bir tablo, tuğra desenli kurdele, altın nakışlı şömentable ve kırlent, makine nakışı tekniğinin uygulanmış olduğu pembe-mor tonlarında bir masa örtüsü, yün iplikle işlenmiş çok amaçlı bir kutu, Brezilya nakışından yatak örtüleri, oda takımları, basit nakış iğneleri ile işlenmiş rengarenk görünümüyle çocuk yatakları için örtü, Brezilya nakış ilmeklerinden oluşan seccade ve şasesi ilginizi çekecek çalışmalar arasında.

Her projenin bilgisayarda hazırlanmış çizimi paftada verilmiş olup, ayrıntılı adım adım açıklamaları ise dergide yer almaktadır.

Bir sonraki Elişi’nde görüşmek üzere hoşçakalın!

Keyifli Nakışlar!

Resim bulunamadı...