Ana Sayfa >  YAYINLAR

İğne İplik dergisi

zoomable
Ürün Kodu
:
Sayı-23
Stok
:
2
Fiyat
:
5,10
İndirimsiz
:
8,50
Adet
:

Baharın geldiği şu aylarda yepyeni bir İğne İplik ile karşınızdayız. Dergimiz yine birbirinden güzel ve farklı projelerle dolu. Sevdiğiniz projelere heyecanla başlamak isteyeceğinizden hiç kuşkumuz yok.

 

Geçen sayımızda yayınlamış olduğumuz İsveç nakışından bu defa da sizler için yepyeni bir şömentable ve yastık ile karşınızdayız. Gerek kumaş ve kullanılan iplik gerek de tekniğin kolaylığı neticesinde, bu harika nakış sizlere kendini sevdirmeyi başardı. İsveç nakışının dantelimsi güzelliği ile bundan sonraki sayılarımızda da karşılaşacaksınız.

Bir diğer önemli projelerimizden biri ise, patchwork bir takım. Duvar askısı, küçük masa örtüsü ve çaydanlık şapkası ile toprak tonlarının en güzel kumaşlarını evinize taşıyor. Dilerseniz aynı projeyi farklı tonlarda patchwork kumaşları ile de gerçekleştirebilirsiniz. Detaylı anlatımları ve kalıpları derginizde.

Yün nakışından koltuk şalı; testi şeklinde hat çalışmasının altın nakışı olarak çalışıldığı hoş bir tablo; farklı boylarda çalışılmış, yuvarlak plastik çerçeve kasnaklara gerilmiş kurdele nakışından, zemini boyalı panolar; kabartmalı minik metal çerçeveler içine nakışlı kumaşların yerleştirilmiş olduğu broşlar; patchwork kumaşları ile hazırlanmış aplike yastıklar; eflatun tonlarının hakim olduğu, baklava deseninden oluşan patchwork yastık; DMC goblen yünü ile işlenmiş, gökkuşağı renklerinde bargello yastık; makinede işlenmiş sim işi, gösterişli bir yastık; Çin iğnesi tekniğinin kullanıldığı kırmızı güllü bir tablo; muline ve patchwork kumaşları kullanılarak çalışılan işlemeli havlu kenarları; iğne oyasından yapılmış çiçeklerin oluşturduğu şık bir tepsi sizleri bekleyen projelerimiz arasında yer almaktadır.

Ayrıca bu sayımızda Japonya’dan Türkiye’ye iğne oyasını öğrenmek için gelip, bu konuda kendini geliştirerek Japon hanımlara iğne oyasını ve Türk elişlerini öğretip tanıtan, bu konuda birçok kitap hazırlamış, oya sevdalısı Kou Nanami söyleşisini de zevkle okuyacaksınız.

Sonraki sayımızda buluşuncaya kadar hoşça kalın!

Keyifli Nakışlar!

Resim bulunamadı...