Ana Sayfa >  YAYINLAR

İğne İplik dergisi

zoomable
Ürün Kodu
:
Sayı-14
Stok
:
3
Fiyat
:
4,50
İndirimsiz
:
7,50
Adet
:

Her sayımızda olduğu gibi bu sayımızda da sizler için en güzel projelerimizi hazırladık. Sunduğumuz yepyeni teknik ve malzemelerle sizlere farklı bakış açısı ve esin kaynağı oluşturma gayreti içindeyiz. Bu sayıda ilginizi çekeceğiniz düşündüğümüz birçok proje yer alıyor. Crewel nakışından altın nakışına, kurdele nakışından kırkyamaya, boncuk nakışından kanaviçeye, hardangerden Çin iğnesine kadar nakışın birçok alanından örnekler bulabileceksiniz.

35 farklı ilmek türü ile 20 değişik yaprak modelinin işlendiği crewel yastığa hayran kalacaksınız. Yün ipliklerle işlenen bu güzel yastık, kahverengi pastel renkleri ile içinizi ısıtacak. Altın nakışının farklı örneklerini sunduğumuz iki farklı pano ile geçen sene başlayan altın nakışı trendi tüm hızı ile devam edecek. Farklı altın nakışı malzemelerinin nasıl kullanıldığını bu iki panoda daha iyi görebileceksiniz. Birbirinden elegan kum boncukların kullanıldığı boncuk nakışlı gözlük kılıfı ise, boncukların bir boya gibi nasıl kullanıldığını anlatacak sizlere. Boncukların arasındaki yumuşak renk geçişleri ve sonuçta ortaya çıkan gözlük kılıfını görünce bu projeyi hemen işlemek isteyeceksiniz.

Ayrıca üzerleri Brezilya nakışı işli crazy yastıklar, kurdele nakışı ile süslü dekoratif kutular, Brezilya nakışından tepsi ve pano, yeşil kumaş üzerine işlenmiş Hardanger örtü, stumpwork kelebekler ve Çin iğnesi tekniği ile işlenmiş gerçek çiçekler de dergimizde yer alan diğer projelerden birkaçı…

Ayrıca tüm okurlarımıza, geçen hafta piyasaya çıkan ve alanında ilk kez yayınlanan bir kitabı tanıtmaktan da büyük bir mutluluk duyuyorum: Kanaviçe Seccade Motifleri. Bu kitap, İngiliz tasarımcı Susan Bates ile Tuva Yayıncılık olarak yorucu, uzun ancak zevkli bir çalışmanın ardından ortaya çıktı. İçinde birinden değişik seccade modellerinin  bulunduğu bu kitabı seveceğinizi umuyorum. Tüm kitapçılar, tuhafiyeler ve kitap satış sitelerinden edinebilirsiniz.

Bir sonraki sayımızda buluşuncaya kadar hoşça kalın!

Resim bulunamadı...