Ana Sayfa >  YAYINLAR

İğne İplik dergisi

zoomable
Ürün Kodu
:
Sayı-10
Stok
:
3
Fiyat
:
4,50
İndirimsiz
:
7,50
Adet
:

İğne İplik dergisinin, 10. sayısında yine sizlerle beraberiz. Yoğun bir dönemin ardından, ikinci döneme yeni bir İğneİplik ile merhaba diyoruz. Bu sayımızda merakla beklediğiniz birbirinden güzel projeleri, ayrıntılı açıklamaları; desen çizimleri ile birlikte bulabilirsiniz.

Sizden gelen taleplerle, senenin en çok sevilen işi altın nakışı projeleri, bu sayımızda da devam ediyor. Hat yazılarının, altın nakışına bir uygulaması olan Muhammed hat yazısı ve orijinal bir altın nakışı ibrik sizleri beklemektedir.

Kurdele nakışı ve basit nakış tekniklerinden oluşan üç boyutlu iki sevimli minyatür ev projesini çok beğeneceksiniz. Ayrıca stumpwork-boncuk nakışı tekniklerinin, bir arada kullanıldığı Çay Saati adlı demlik ile crewel nakışının en karakteristik örneklerinden, yün ile işlenmiş bir yastık da projeler arasında yer almaktadır.

İlk kez yayınladığımız keçe nakışına da ilgi göstereceğinizi ummaktayız. Önce örgü uygulamasının yer aldığı bu projede, örüp keçeleştirdiğiniz çantanın üzerine, daha sonra keçe nakışı yapabileceksiniz.

Yine ilk kez dergide sizlerle buluşacak olan gölge işinden zarif bir örtü ile yün nakışından işlenmiş bebek battaniyesi ve kutusunu hemen uygulamak isteyeceksiniz.

İleri tekniklerin yer aldığı, DMC Satin floş ipliklerle çalışılmış, değişik formuyla dikkatleri üzerine toplayan Brezilya nakışından bir yastık, kurdele nakışından terlik torbası ile kutu kapakları, Hardanger nakışından Zweigart’ın farklı kumaşlarına işlenmiş doğal görünümlü örtüler, kırkyamadan masa ve sehpalarınız üzerine serebileceğiniz bir örtü ve renkli dantel yumaklarından örebileceğiniz abajur ile, perde bağı da dergimizde yer alan diğer projelerden bazılarıdır.

Bir sonraki İğne İplik’te görüşünceye kadar hoşça kalın

Resim bulunamadı...