Ana Sayfa >  YAYINLAR

İğne İplik dergisi

zoomable
Ürün Kodu
:
Sayı-9
Stok
:
2
Fiyat
:
4,50
İndirimsiz
:
7,50
Adet
:

Siz İğne İplik okurlarıyla dolu dolu iki seneyi geride bıraktık.

Geçen bu iki sene zarfında sizlerle iğne-iplik sanatlarının birçok alanında onlarca projeyi, tekniği ve tarzı paylaşarak bu alanda önemli bir ilke imza atmış olduk. Alanında ilk ve tek olan dergimize gösterdiğiniz yakın alaka ve ilgiden dolayı tüm okurlarımıza teşekkür etmek isterim.

Heyecanla çıkmasını beklediğimiz bu sayımız yine dopdolu. Bu senenin en gözde nakışı goldwork ve hardanger, ileri nakış tekniklerinden örnekler bulabileceğiniz Brezilya nakışı örtü, artık bir klasik haline gelen kurdele nakışı projeleri sizleri bekliyor.

Tuva Yayıncılık olarak sizlere beş yeni kitap sunmaktan mutluluk duymaktayız. Kanaviçe Hat Yazıları “Besmele”, Elde Boyanmış İpliklerle Nakış Teknikleri, Kanaviçe Masa Örtüleri 3, Hardanger ve son olarak da Boyutlu nakış – Brezilya Nakışı.

Rajmahal markasının Tuva Tekstil tarafından, Türkiye’ye gelmesiyle popülerleşmeye başlayan goldwork (altın nakışı) ile ilgili iki albenili projeyi de çok beğeneceksiniz. Osmanlı saraylarında da kullanılan altın kurtçuk ve tırtıl ipliklerle işlenen ‘Saraylı’ örtüden gözlerinizi alamayacaksınız.

Ayrıca Muline ipliklerle işlenen ve basit nakış tekniklerinden oluşan egzotik çiçekler ilginizi çektiği kadar, kolaylığı ile de sizleri şaşırtacak.

Kurdele nakışından, nostaljik bir çanta ile dantel saklama şasesi, punch nakışından hat yazısı, çanta ve bebek odaları için torba, rokoko tekniği ile işlenmiş dekoratif bir yastık, kalitesini takdir ettiğiniz Zweigart’tan ekoseli Hardanger nakışı modelleri de sizleri bekleyen diğer modeller arasında yer almaktadır.

Bir sonraki İğne İplik’te buluşuncaya kadar hoşça kalın.

Resim bulunamadı...