Ana Sayfa >  YAYINLAR

İğne İplik dergisi

zoomable
Ürün Kodu
:
Sayı-4
Stok
:
3
Fiyat
:
4,50
İndirimsiz
:
7,50
Adet
:

Yaz sayımızda yine farklı ve dolu bir içerikle karşınızdayız. Bu sayımızda yeni projelerle tanışacak, yeni sezonda da ihtiyacınız olan fikirleri, yeni malzemeleri ve teknikleri İğne İplik’ten takip edebileceksiniz.

Geçtiğimiz Mayıs-Haziran aylarında, okul ve kursların kapanması ile birçok sergi ziyaretlerinde bulunduk. Hepsi özenle hazırlanmış, sene boyunca emek verilmiş yüzlerce eserle karşılaştık. Bu eserlerin birçoğunda İğne İplik’ten yararlanıldığını görmek bizi sevindirdi.

Bu sayımızın kapağında, üzerinde işlemeli hırkası ve robadan pötikareli elbisesiyle sarışın ve sevimli küçük bir kız yer alıyor. Elbisenin dikiminden işlenmesine kadar her şeyi projenin açıklamalarında bulabilirsiniz. Yün nakışının kullanıldığı, yün battaniyenin nakışını çok beğeneceksiniz. İlk kez yayınladığımız bir teknik olan Stumpwork (üç boyutlu nakış) ile de bu sayımızda tanışacaksınız. Ayrıca, Brezilya nakışı pano, patchwork çanta, kanaviçe masa örtüleri ve panolar, kurdele nakışı yastıklar, dantel, tığ işi kazaklar ve çantalar da sizleri bekleyen projelerimiz arasında yer almaktadır.

Yine bu sayımızda; Tuva Yayıncılık’tan çıkan, kanaviçe modellerinin yer aldığı ve sizlerin büyük bir ilgi gösterdiği Çiçeklerle Kanaviçe adlı kitabımızın yazarı İngiliz Jayne Netley Mayhew ile yaptığımız bir röportajı bulacaksınız. Tasarımları ve resimleri ile ilgili görüşlerini bizzat kendisinden duyacaksınız.

Her sayımızda sizlere, yayına hazırlamakta olduğumuz yeni bir kitabımızı tanıtmaktan mutluyuz. Bu sayıda tanıtımını yaptığımız “Tüm Yönleri ile Dikiş Rehberi” adlı kitabımızı yakında piyasada bulacaksınız. Dikişin tüm tekniklerini renkli resimlerle anlatan kitabımız, alanında tek kaynak bir kitaptır.

Ayrıca, DMC- İğne İplik Dergisi’nin ortaklaşa düzenlediği nakış yarışmasında dereceye girenleri  kutluyoruz. Tam listeyi derginin içerisinde bulabilirsiniz.

Bir sonraki İğne İplik’te görüşmek üzere hoşça kalın.

Resim bulunamadı...