Ana Sayfa >  YAYINLAR

Kanaviçe kitapları

zoomable
Ürün Kodu
:
Çiçeklerin zerafeti
Stok
:
0
Fiyat
:
15,40
İndirimsiz
:
22,00
Adet
:

Tuva Yayıncılık olarak tasarımlarını severek takip ettiğiniz ve daha önce kendisi ile seccade modellerinden oluşan bir kitap hazırlamış olduğumuz yetenekli tasarım­cı Susan Bates’in Çiçeklerin Zarafeti adlı ikinci kitabını sizlere sunmanın heyecanını yaşamaktayız.

 

Birbirinden güzel modellerin süslediği parçalar arasında; yastık, masa örtüsü, puf kaplaması, duvar panosu, bardakaltlığı, defter kabı, tebrik kartı, çay havlusu, makaslık ve iğnedenlik yer almaktadır.

Genel olarak çiçek ağırlıkta olmak üzere; çay saati, mutfak ve bahçe temalarından oluşan kitapta, 18 proje bulunmaktadır. Her bir projenin renkli ve sembollü şema­larının yanı sıra, gerekli malzeme listesi ve renk anahtarı da projenin genel ve yakın plan çekimleri ile birlikte sunulmuştur.

Tasarımcı, her bir modelin sırayla taslak çizimi, kuru kalem çizimleri ve de guaj boya ile nihai halini yaptıktan sonra, resmetmiş olduğu modeli bilgisayarda kanaviçe programları yardımıyla karelendirmiştir.

Kitapta iki farklı tekniğe yer verilmiştir: Kanaviçe ve goblen. Özünde aynı olan bu iki teknik; kullanılan ilmek, kumaş ve ipliğin farklılığından dolayı farklı isimlerle anıl­maktadır. Ancak her ikisinde de şemalarda verilen kare­ler sayılarak kumaşa aktarılmaktadır. Kanaviçede daha çok etamin, evenweave ve keten gibi kumaşlar üzerine Muline veya Koton Perle gibi merserize pamuk iplikleri ile çarpı işi şeklinde teknik uygulanırken; goblende ise kanvas adı verilen sayılabilir kumaş üzerine genellikle yün (Colbert) veya soft koton (Retors Mat) ipliklerle yarım çarpı şeklinde işleme yapılır. Bunun yanı sıra kulla­nılan şemalarda bir farklılık yoktur. Her iki teknik için de kullanılabilir. Yani goblen olarak işlenmiş bir yastığı, kana­viçe olarak da işleyebilirsiniz. Sadece dikkat edilmesi ge­reken nokta; goblende zemin doldurulması gerekirken, kanaviçede böyle bir zorunluluk olmamasıdır.

Kitapta yer alan her bir projeyi size sunduğumuz gibi işleyebilir, ya da farklı alanlarda, farklı teknikler kullanarak da çalışabilirsiniz.

Birbirinden güzel kanaviçeler işlemeniz dileği ile,

Keyifli nakışlar!

Resim bulunamadı...