Ana Sayfa >  YAYINLAR

Kanaviçe kitapları

zoomable
Ürün Kodu
:
Kanaviçe motif serisi 3-Bordürler
Stok
:
0
Fiyat
:
9,10
İndirimsiz
:
13,00
Adet
:

Kanaviçe Motif Serisi olarak yayına hazırlamış olduğumuz serinin üçüncü kitabı olan “Bordürler” kitabını sizlere sunuyoruz. Serinin ilk iki kitabı olan “Bahçe ve Çiçekler” ile “Bebek ve Çocuk” adlı kitaplara göstermiş olduğunuz ilgiden dolayı teşekkür ederiz. Tuva Yayıncılık’ın özgün eserleri arasında yer alan bu serinin kitapları İngilizce, Almanca, Rusça, Fransızca, Slovakça ve Çek dillerine çevrilmiş olup dünyada birçok kanaviçe sever ile buluşmuştur.

300 bordür deseni içeren elinizdeki bu kitapta, çiçeklerden geometrik desenlere, kenar süslemelerinden çini desenlerine, monocolor (tek renkli) desenlerden kuş ve kelebek motiflerine, mutfak araç gereçlerinden giyim aksesuarlarına, meyve desenlerinden balık ve deniz temalı desenlere, bebek desenlerinden çıtır desenlere kadar çok çeşit bordür desenleri bulunmaktadır. Bordür tasarımları genellikle kanaviçecilerin çok fazla ihtiyaç duyup da bulamadıkları desenlerdir. Bordürler; masa örtüsü, yatak takımı, yastık kenarı, mutfak takımları, salon takımları, havlu kenarı, çanta, raf örtüsü, mutfak önlüğü, perde gibi objelerin üzerinde sıkça kullanılır.


Ayrıca bordürlerin içinde yer alan desen birimlerini tek başına da kullanabilirsiniz. Kitabın tamamı 112 sayfa olup, her sayfada karşılıklı olarak motiflerin renkli ve sembollü şeması ile sağ sayfada modellerin ortak renk anahtarıyer almaktadır. Şemalardan önce ise galeri bölümünde modellerin işlenmiş görüntüleri verilmiştir. Böylece galeriden model seçmeniz kolaylaşacaktır.


İşlemeden önce dikkat etmeniz gereken nokta, motiflerin en ve boy olarak kaç kare yer kapladığını ölçüp, işleyeceğiniz yere sığıp sığmayacağına karar vermenizdir.

Keyifli Nakışlar

Resim bulunamadı...