Ana Sayfa >  YAYINLAR

ÖRGÜ KİTAPLARI

zoomable
Ürün Kodu
:
Örgü Rehberi
Stok
:
0
Fiyat
:
16,80
İndirimsiz
:
24,00
Adet
:

Bu kitap, ihtiyacınız olan bilgiyi hızlı ve kolay bir şekilde bulmanız için renklerle kodlanmış bölümlere ayrılmıştır. Her yeni teknik net şemalar, fotoğraflar ve adım adım açıklamalar ile anlatılmaktadır.

Başlangıç Bölümü mor renk ile belirtilmiştir ve örgüye başlarken ihtiyacınız olan temel teknikleri öğretmektedir. Örgünüz için doğru iplik ve şiş seçimi hakkında çok değerli bilgiler sunmaktadır. Bu bölümün en son sayfasında, örme becerinizi geliştirecek faydalı tavsiyeler ve ipuçları mevcuttur.

İleri Teknikler sayfaları mavi ile belirtilmiştir ve ajurlu örgü, saç örgüsü ve renkli örgü gibi örgü alanınızı genişletecek daha fazla teknikler göstermektedir. Dairesel örgü de bu bölümde açıklanmaktadır.

Örgü Uygulamaları yeşil ile belirtilmiştir ve örülebilecek çok çeşitli örgüleri denemeniz ve keşfetmeniz için sizi teşvik edecek çok sayıda heyecan verici teknik içermektedir. Boncuklar, nakışlı ve püsküllü örgüler, yüzeyi süslerken, köşeli kareler ve hasır örgü ise farklı şekillerdeki örgü motiflerini göstermektedir. Bu bölümde ayrıca örgü şemalarından çalışma, kalıpları bedene uydurmak için nasıl değiştirilecekleri ve kalıpların yeni tür ilmeklere nasıl adapte edileceği gösterilmektedir.

Bu üç bölümde, her bir tekniğin önemli noktalarına vurgu yapan ve örgü becerinizi geliştirmeniz için ipuçları ve tavsiyeler veren Püf Noktası bölümleri vardır.

Motif Galerisi sayfaları turkuaz ile belirtilmiştir ve projelerde ve kendi tasarımlarınızda kullanabileceğiniz 100’den fazla ilmek içerir.

Kitabın başından sonuna kadar teknikler, üç temel teknik ile örülebilen basit bir haraşo atkı ile başlayan projeler ile gösterilmektedir. Diğer projeler saç örgüsü battaniye ve bebekler için patik, kazak ve battaniyedir. Hediye çantaları ve lavanta keseleri gibi daha küçük parçalar daha kolay ve hızlı örülür ve yeni teknikler denemiz konusunda sizi teşvik eder. .

Şiş tutma ve örgü örmenin iki şekli açıklanmıştır: İngiliz metodu ve Uluslararası metod. Karışıklığı önlemek için, şemalar şiş tutmada, kitabın başından sonuna, İngiliz metodunu göstermektedir. Uluslararası metodu tercih eden örgücüler bu şemaları da kolaylıkla kullanabilir çünkü şişlerin konumu ve şişe iplik alma ve dolama her iki metod için de aynıdır.

İster örgü örmeye başlamak isteyen tam bir acemi, ister yeni fikirler ve esin kaynağı arayan tecrübeli bir örgücü olun, bu kitap her zaman başucunuzda olması gereken temel el kitabıdır.

 

 
Resim bulunamadı...