Satış Sözleşmesi

Satış sözleşmesi, sipariş verildiğinde sipariş veren tarafından okunmuş ve kabul edilmiş sayılır.

ÜYELİK
Sipariş verebilmeniz için üye olmanız gerekmektedir, üyelik talimatlarını takip ederek kolaylıkla sitemize üye olabilirsiniz
Üye girişi ücretsizdir, üyeler tüm özel avantajlardan yararlanır.
Şifre unutulduğunda, şifreniz e-mail yolu ile size ulaştırılır
Üye ve ziyaretçilere ait her türlü bilgi, istatistiki açıdan kayıt altında tutulmaktadır. Bu kayıtlar site üyelerine, bilgi amaçlı cevap vermek, site ile ilgili haberleri duyurmak dışında hiç bir amaç için kullanılmamaktadır. Üçüncü şahıslarla kesinlikle paylaşılmaz.

GİZLİLİK VE GÜVENLİK
Sitemizden alışveriş yapan kredi kartı sahiplerinin güvenliği önemlidir.
Sitemizde bilgi kaybını, bilginin izin verilmeyen kullanımını ve izinsiz değiştirilmesini engellemek için uygulanan güvenlik önlemleri aşağıdaki gibidir 1- kredi kartı bilgileriniz 128 bit şifreleme ile (SSL, Secure Sockets Layer) şifrelenip sorgulanmak üzere ilgili bankaya ulaşır. Kredi kartının kullanılabilirliği banka tarafından onaylandığı takdirde alışverişe devam edilir.
2- Müşterilerin Kredi Kartı Bilgileri site tarafından kaydedilmediğinden, üçüncü şahısların herhangi bir koşulda bu bilgileri ele geçirmesi mümkün değildir 3- Sisteme giriş şifreleriniz veritabanımızda şifreli olarak yer almakta olup, sizin haricinizde bir kişinin erişimi mümkün değildir. Üyelik bilgilerine, üye tarafından belirlenen ve değiştirilebilen bir şifre ile ulaşılabilir. Şifrenin korunması üyenin sorumluluğundadır.
Sitemiz içerisinde başka sitelere de bağlantılar yeraldığı takdirde web sitemiz diğer sitelerin gizlilik politikaları ve içeriklerinden sorumlu değildir. Sitemizin kayıt formunda kullanıcılarımızın, iletişim bilgileri (isim, adres, telefon, email adresi gibi), hiçbir şekilde 3. şahıslarla paylaşılmamaktadır. Sipariş verdiğinizde, size ulaştırılabilmesi için kargo şirketleri tarafından talep edilen teslimat ve fatura bilgileriniz haricinde, hiçbir şekilde 3. kişilerle bilgi paylaşımı yapılmamaktadır.

TESLİMAT KOŞULLARI
75 TL ve üzeri siparişleriniz için, kargo ücreti tarafımızdan karşılanmaktadır. Ücreti bize ait olan kargolarda, kargo şirketi tarafımızdan seçilecektir. Banka ve PTT kanalı ile ödemesi yapılacak siparişler, ödeme, firma hesaplarına geçtikten sonra, stoklarımızda hazır olan ürünler aynı gün içinde kargoya verilir. (tatil günleri hariç)
Kredi kartı ile ödemesi yapılan siparişin, saat 13.00’e kadar verilmesi durumunda, stoklarımızda hazır olan ürünler aynı gün kargoya verilir. (tatil günleri hariç)
Ürünler, şehir merkezleri ve bu merkezlere yakın ilçelerdeki müşterilerimize 2 gün içinde ulaşacaktır. Kapıda ödemeli PTT kargo ile gönderilen ürünlerde teslimat süresi 3-5 günü bulabilir.
Kapıda ürün teslimi sırasında ödeme' seçeneği ile verilen siparişler, telefonla teyit edildikten sonra kargo şirketine verilir.
Kapıda ödeme tercihinizde +7 TL ek ücret alınacaktır
Yurt dışından ve KKTC’den alışveriş yapan müşterilerimiz için sitemizde yer alan kargo şartları geçerli değildir, kargo ücreti müşterimize aittir.
Ürün kargoya verildiği anda kargo takip bilgileri tarafınıza mail ile gönderilecektir.
Sipariş edilen ürünün stoklarımızda olmaması durumunda, müşteri ile iletişime geçilecektir. Yapılan karşılıklı anlaşmaya bağlı olarak işlem;
A-ürünün gelmesini beklemek, ya da
B-başka bir ürün seçimi yapmak, ya da
C-ödemenin iadesi..... Şeklinde sonuçlandırılacaktır.

ÖDEMELER :
• Kredi Kartı ile Ödeme : Sitemize kredi kartınızla ödeme yapabilirsiniz.
• Kredi Kartı ile Taksitli Ödeme: Anlaşmalı bankalarımızdan kredi kartınız ile taksitle ödeme yapabilirsiniz.
• Banka Havalesi ile Ödeme: Hesap numaralarımıza havale, eft yapabilirsiniz.
• PTT Şubelerinden Ödeme: PTT şubelerinden posta çeki numaramıza yatırabilirsiniz.
• Kapıda Ürün Teslimi Sırasında Nakit Ödeme: Ürününüzü teslim alırken, siparişinizin tutarına, 7 TL ek ücret ödeyerek, ödemenizi yapabilirsiniz.

ÜRÜN GARANTİSİ VE ŞİKAYETLER:
Ürünlerimizin kalitesi firmamızın garantisi altındadır. Şikayetler en kısa zamanda değerlendirilir. Hatalı ya da eksik olan ürünler derhal telafi edilir.
Goblenlere verilen iplik sayıları, tek taraflı işleme için gereken miktardır. İşleme farklılıklarından kaynaklanan ipliklerin eksik gelmesi durumunda, talep edilen ilave iplikler ayrı ücrete tabi olacaktır.
Goblenlerde verilen iplik renkleri, üretici firmanın ürünün üzerinde belirttiği numaralara bağlı olarak gönderilmektedir. Renk değişimi istendiğinde sipariş sırasında mail yolu ile bilgi verilmelidir. Sipariş ve ürün teslimi sonrasında, farklı renk iplik talebi ayrıca ücretlendirilir.
Goblenlere verilen ölçüler toplam kumaş boyutunu göstermektedir, resim boyutları kumaş boyutlarından daha küçüktür, kenarlardaki resimsiz alanlar çerçeve için ayrılmıştır.

CAYMA HAKKI:
Satın almalarla ilgili cayma hakkı konusunda , sanayi ve ticaret bakanlığının , mesafeli sözleşmeler uygulama usul ve esasları hakkındaki yönetmelik hükümleri uygulanır.
"Tüketici; mal satışına ilişkin mesafeli sözleşmelerde, teslim aldığı tarihten itibaren yedi gün içerisinde hiçbir hukuki ve cezai sorumluluk üstlenmeksizin ve hiçbir gerekçe göstermeksizin malı reddederek sözleşmeden cayma hakkına sahiptir. Hizmet sunumuna ilişkin mesafeli sözleşmelerde ise, bu süre sözleşmenin imzalandığı tarihte başlar. Sözleşmede, hizmetin ifasının 7 günlük süre dolmadan yapılması kararlaştırılmışsa, tüketici ifanın başlayacağı tarihe kadar cayma hakkını kullanabilir. Cayma hakkının kullanımından kaynaklanan masraflar satıcı veya sağlayıcıya aittir."
Almış olduğunuz ürünü ambalajını açmadan / tahrip etmeden / bozmadan / ürünü kullanmadan teslim tarihinden itibaren yedi (7) günlük süre içinde beraberinde gönderilen kıymetli evrakla birlikte (irsaliye,fatura vs) teslim aldığınız şekli ile iade edebilirsiniz.
Kişiye özel hazırlanan ürünlerde , iade veya değişiklik mümkün değildir.
Kitap ve dergi siparişlerinde iade kabul edilmez

İLETİŞİM BİLGİLERİMİZ
BEŞİKTAŞ ŞIK DÜĞME
Sinanpaşa Mah. Köyiçi cd. Gürün Pasajı No: 9/10
Beşiktaş / İstanbul
Posta Kodu 34022
Tel.; 0212 327 22 44 – 0535 285 24 56
Email;.info@goblen.gen.tr
Web; www.goblen.gen.tr

GENEL HÜKÜMLER;

MADDE - SÖZLEŞME KONUSU ÜRÜN/ÖDEME/TESLİMAT BİLGİLERİ
Elektronik ortamda alınan Ürün/Ürünlerin Cinsi ve türü, Miktarı, Marka/Modeli, Satış Bedeli, Ödeme Şekli, Teslim Alacak Kişi, Teslimat Adresi, Fatura Bilgileri, Kargo ücreti aşağıda belirtildiği ve elektronik ortamda oluşacak sipariş fişindeki gibidir. Alıcı-Müşteri; siparişini verdiği ürünlerin teslimatının aşağıda bildirdiği adresteki şahıs ve veya tüzel kişi yetkililerine teslim edilmesini ve ürün bedeli faturalarının kendi adına kesilerek fatura adresine gönderilmesini isteyebilir. Söz konusu malların tüm seyir riskini ve nakliye masraflarını sipariş verence üstlenildiğini, teslimi istenilen üçüncü kişinin belirtilen adreste ürünleri teslim almaması, yerinde bulunamaması halinde, söz konusu ürünlerin satıcı depolarında adına muhafaza edileceğini ve bu halde dahi ürün bedelini ödemede hiçbir gecikme yapmayacağını ve ürünleri gecikmeksizin kendisinin alacağını bila rücu talep, beyan, kabul ve taahhüt eder.

MADDE - MÜCBİR SEBEP
Sözleşmenin imzalandığı tarihte var olmayan ve ön görülmeyen, tarafların kontrolleri dışında gelişen, ortaya çıkmasıyla taraflardan birinin ya da her ikisinin de sözleşme ile yüklendikleri borç ve sorumluluklarını kısmen ya da tamamen yerine getirmelerini ya da bunları zamanında yerine getirmelerini imkansızlaştıran haller, mücbir sebep (tabii afet, savaş, terör, ayaklanma, mevzuat hükümleri, el koyma veya grev, lokavt, üretim ve iletişim tesislerinde önemli mahiyette arıza...) olarak kabul edilecektir. Mücbir sebep şahsında gerçekleşen taraf, diğer tarafa durumu derhal ve yazılı olarak bildirecektir. Mücbir sebebin devamı esnasında tarafların edimlerini yerine getirememelerinden dolayı herhangi bir sorumlulukları doğmayacaktır. İşbu mücbir sebep hali 15 (on beş) gün süreyle devam ederse, taraflardan her birinin, tek taraflı olarak fesih hakkı doğacaktır.

MADDE - GENEL HÜKÜMLER
ALICI, kayıt formunda yer alan bilgilerin doğru olduğunu ve bunlardan doğan sorumlulukların kendisine ait olduğunu yalnış bilgi verme ve kurallara uymama halinde ihtara gerek kalmaksızın SATICI 'ya tek taraflı akti fesih yetkisi ve hizmeti durdurma yetkisi verdiğini, bu nedenle SATICI'nın uğradığı her tür zararı asıl ve ferileri ile birlikte nakden ve defaten ödeyeceğini beyan ve kabul eder.
ALICI, yeterli güvenlik önlemlerini almamasından dolayı veya bilgilerin SATICI haricinde başka şahısların eline geçmesinden SATICI 'nın sorumlu olmadığını, hizmet kullanımı sırasında elde edilen bilgilerin ve internet üzerinden gelen her tür verinin ALICI rıza ve isteği ile talep edilmiş olduğunu, bunların ALICI bilgisayarlarında ve sistemlerinde yaratabileceği arıza, bilgi kaybı vb. sorumluluğun ALICI 'ya ait olduğunu, bundan dolayı SATICI ' dan tazminat talep hakkı bulunmadığını kabul ve beyan eder.
ALICI, internet sitesinde sözleşme konusu ürünün temel nitelikleri, satış fiyatı ve ödeme şekli ile teslimata ilişkin ön bilgileri okuyup bilgi sahibi olduğunu ve elektronik ortamda gerekli teyidi verdiğini kabul ve beyan eder.
İnternet sitesinden kredi kartı (Visa, MasterCard) veya banka havalesi ile alışveriş yapılabilir. Bir hafta içinde havalesi yapılmayan siparişler iptal edilir. Siparişlerin işleme alınma zamanı, siparişin verildiği an değil, kredi kartı hesabından gerekli tahsilatın yapıldığı ya da havalenin (EFTnin) banka hesaplarına ulaştığının belirlendiği andır. Ödemeli gönderi ya da posta çeki gibi müşteri hizmetleri ile görüşülmeden gerçekleştirilen ödeme yöntemleri kabul edilmez.
Madde 5.4 e bağlı olarak ALICI, internet sitesinde yer alan "Satış Sözleşmesi", "Sipariş ve Ödeme", "Sevkiyat ve Teslimat", "Ürün İade Kabulü", "Arızalı Ürün Kabulü" ve "Güvenlik ve Gizlilik" bildirimlerini okuduğunu, bilgi sahibi olduğunu ve elektronik ortamda gerekli onayı verdiğini kabul ve beyan eder. ALICI, internet sitesindeki bağlacı kullanarak istediği an T.C. Sanayi ve Ticaret Bakanlığı sitesindeki 4077 sayılı TÜKETİCİNİN KORUNMASI HAKKINDA KANUN metnine ulaşabilir.,
Ürünün tesliminden sonra ALICI'ya ait kredi kartının ALICI'nın kusurundan kaynaklanmayan bir şekilde yetkisiz kişilerce haksız veya hukuka aykırı olarak kullanılması nedeni ile ilgili banka veya finans kuruluşun ürün bedelini SATICI'ya ödememesi veya geri iadesinin istenmesi halinde , ALICI 'nın bildirilen adreste kendisine veya kendi namına teslim alan yetkilisine teslim edilen ürünü hasarsız , açılmamış ve kullanılmamış olarak teslim tarihinden itibaren en geç 3 gün içinde SATICI 'ya göndermesi zorunludur. Bu takdirde nakliye giderleri ALICI'ya aittir. Alıcı ürünü veya bedelini teslim alma tarihinden itibaren 3 gün içinde SATICI' ya göndermemesi halinde ; ayrıca ürün bedeli kadarı cezai şart bedelini teslim tarihinden itibaren ödemenin gerçekleşmesine kadar işleyecek aylık % 10 faiziyle ödemekle yükümlüdür.

CAYMA HAKKI
ALICI, hiçbir hukuki ve cezai sorumluluk üstlenmeksizin ve hiçbir gerekçe göstermeksizin teslim aldığı tarihten itibaren yedi (7) gün içerisinde malı veya hizmeti reddederek sözleşmeden cayma hakkına sahiptir.
Cayma hakkının kullanılması için bu süre içinde SATICI'ya email veya telefon ile bildirimde bulunulması ve ürünün 6-3 madde hükümleri çercevesinde kullanılmamış ve alıcı elinde iken hasar görmemiş olması şarttır. Bu hakkın kullanılması halinde, 3. kişiye veya ALICI'ya teslim edilen ürünün SATICI'ya gönderildiğine ilişkin kargo teslim tutanağı örneği ile fatura aslının iadesi zorunludur. Bu belgelerin ulaşmasını takip eden yedi (7) gün içinde ürün bedeli ALICI'ya iade edilir. Fatura aslı gönderilmez ise KDV ve varsa sair yasal yükümlülükler iade edilemez. Cayma hakkı nedeni ile iade edilen ürünün kargo bedeli SATICI tarafından karşılanır.
CAYMA HAKKI KULLANILAMAYACAK ÜRÜNLER :
Niteliği itibarıyla iade edilemeyecek ürünler, tek kullanımlık ürünler, kopyalanabilir yazılım ve programlar, hızlı bozulan veya son kullanım tarihi geçen ürünler için cayma hakkı kullanılamaz. Aşağıdaki ürünlerde cayma hakkının kullanılması, ürünün ambalajının açılmamış, bozulmamış ve ürünün kullanılmamış olması şartına bağlıdır.

DELİL SÖZLEŞMESİ
İşbu sözleşmeden kaynaklanacak ihtilaflarda yasal merciiler önünde SATICI Kayıtları, defterleri, elektronik ortam verileri münhasıran kesin delil hükmündedir.